Stworzenie efektownych, a zarazem funkcjonalnych wnętrz nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nawet najmniejsze detale powinny zostać starannie przemyślane. Wszystko po to, aby uzyskać spójną całość. Wyposażenie domu nie musi być drogie. Istotne jest jedynie to, aby właściwie dopasować poszczególne elementy. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki styl jest najbliższy naszym preferencjom. Zdecydowana większość osób stawia na nowoczesność. Coraz więcej osób posiada mieszkanie w stylu skandynawskim. Takie wnętrza są jasne, minimalistyczne i nieprzytłoczone. To prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli nie dysponujemy zbyt dużym metrażem. Nie musimy obawiać się, że mieszkanie będzie sprawiać wrażenie przytłoczonego. Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory – biel, beże, szarości, pastele. Możliwości jest wiele, więc wszystko zależy od osobistych upodobań. Architekt z pewnością zaproponuje nam modne, a zarazem praktyczne rozwiązania. Warto skorzystać z pomocy osoby doświadczonej, która posiada specjalistyczną wiedzę.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się styl industrialny. To prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią modernistyczne wnętrza. Surowe wykończenie ścian oraz podłóg może prezentować się niezwykle ciekawie. Warto jednak pamiętać, że styl industrialny to również dodatki w zdecydowanych kolorach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić poduszki w kolorze limonki, czy też wazon w kolorze jaskrawego różu. Osoby z fantazją mogą postawić na kolorową kanapę, czy też wzorzysty fotel. Opcji jest wiele, ale ważne jest to, aby nie przesadzić z liczbą dekoracji. W pomieszczeniu nie powinny również dominować intensywne kolory. W ten sposób uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Nie zapominajmy, że styl industrialny jest nieco przemysłowy. Nie każdy wie, że w sklepach meblarskich znajdziemy rozmaite meble pasujące do tego typu aranżacji. Ich powierzchnia jest umyślnie postarzona, tak aby sprawiały wrażenie pożyczonych z fabryki.

Do łask wraca również styl eklektyczny. Projektowanie wnętrz wymaga sporego wyczucia, ponieważ łatwo jest utracić pierwotną wizję. Połączenie klasyki i nowoczesności sprawi, że mieszkanie zyska unikatowego charakteru. To od nas zależy, czy w danym wnętrzu będą dominować antyki, czy współczesne meble i dodatki. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na starodawną toaletkę, fotel, czy też komodę. Nie przesadzajmy jednak z liczbą obiektów w dawnym stylu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że styl eklektyczny może zamienić się w vintage. To nie taki efekt nas interesuje. Nie zapominajmy również, że mieszkanie w stylu eklektycznym nie może być zlepkiem przypadkowych mebli. Najważniejsze jest to, aby miały one ze sobą cechy wspólne. Dzięki temu nie będziemy mieć wątpliwości, czy do siebie pasują. Jeśli nie posiadamy umiejętności z zakresu projektowania wnętrz, to warto jest poprosić o pomoc eksperta. Mieszkanie zostanie urządzone w sposób profesjonalny, a jednocześnie będzie ono spełniać wszystkie nasze oczekiwania.