Pewną tendencją jest, że mieszkańcy dużych miast chętnie wybierają mieszkanie na przedmieściach. Dzieje się tak we wszystkich metropoliach, gdzie ucieka się przed zgiełkiem miasta, w którym na co dzień się pracuje, aby podładować „akumulatory” i móc odprężyć się po ciężkim dniu pracy potrzebują spokoju a nie hałasu centrum miasta. Nie inaczej jest w Warszawie. Dlatego wiele osób chcących się tam osiedlić szuka mieszkania pod Warszawą.

Można znaleźć wiele ofert deweloperów, którzy proponują nowe mieszkania w korzystnej cenie. Choć jeśli szuka się spokoju i chce się przeprowadzić z centrum miasta, jest się w stanie zapłacić za to nawet nieco więcej. Trwa i planowanych jest wiele inwestycji, ponieważ coraz więcej osób przyjeżdża do stolicy „za chlebem” popyt na mieszkania stale rośnie.

W okolicach Warszawy powstają inwestycje deweloperskie związane z mieszkaniami bezczynszowymi. Nowe mieszkanie można nabyć już za mniej niż 300 tys. zł co jest bardzo niedużą sumą jeśli chodzi o tę lokalizację. Zachęcają potencjalnych kupców malowniczymi okolicami, otoczeniem lasu i jednoczesnym bliskim sąsiedztwem, ale nie tak by zakłócać spokój, drogi prowadzącej do Warszawy. Dodatkowym atutem oferty ma być brak opłat dodatkowych ponoszonych za utrzymywanie części wspólnych budynku. W bliskiej odległości są także węzły komunikacji miejskiej, a planowana jest także inwestycja nowego centrum handlowego. Domy bezczynszowe znajdują się w odległości 13 km od Warszawy. Deweloperzy zachęcają także potencjalnych klientów mieszkaniami z ogródkiem. Jest to niewątpliwie opcja dla osób, które nie mają problemów z sąsiadami i nie są konfliktowe.

Na obrzeżach Warszawy planowanych jest wiele inwestycji deweloperskich. W większości roztaczają one widoki sielskich krajobrazów i osiedli otoczonych zielenią, które idealne są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli szukających spokoju i wyciszenia od codziennej pracy w korporacji. Budynki osiedli, które mają powstać są przeszklone i nowoczesne, zapewniające komfort w postaci wind. W projektach zaplanowane zostały także hale garażowe, czy lokale usługowe znajdujące się na ich terenie.

Popularne na rynku nieruchomości w Warszawie są także nowoczesne apartamenty i lofty. Zwłaszcza te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkania stylizowane na stare fabryki i hale produkcyjne, to ostatnio prawdziwy krzyk mody. Za takie mieszkanie jednak trzeba sporo zapłacić, zwłaszcza jeśli wykonane jest pod klucz.

Wybierając lokalizację mieszkania pod Warszawą, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę odległość od centrum miasta, jeśli tam właśnie pracujemy. Ponadto istotne jest zorientowanie się jak w każdym takim przypadku w planowanych inwestycjach w miejscu, gdzie kupujemy mieszkanie od dewelopera. Ponieważ w Warszawie i na jej obrzeżach planowanych jest wiele inwestycji, przy wyborze mieszkania kluczowy może być aspekt cichej i spokojnej lokalizacji. W końcu jeśli chcielibyśmy mieszkać w zgiełku szukalibyśmy mieszkania blisko centrum Warszawy.