Zamówienie pasującej podłogi jest bardzo istotny. Powinniśmy wziąć pod uwagę jednocześnie wygląd jak i wytrzymałość surowców wykorzystanych do produkcji, gdyż ma ona nam posłużyć na co najmniej kilkanaście lat. Niespełna dziesięć lat temu w mieszkaniach bardzo popularne były dywany. Współcześnie odchodzi się od tego trendu, dlatego większą dbałość wykazuje się do doskonale dobranego typu podłogi, która jest o wiele bardziej eksponowana. Nie bez znaczenia jest również cena. Podłoga powinna bez zarzutu się prezentować, ale również być niesamowicie funkcjonalna.

W mieszkaniach, w których mieszkają małe dzieci sprawdzi się podłoga żywiczna, która jest niesamowicie odporna. Nie jest także śliska, profilaktycznie przeciw wypadkom. Małe dzieci niezwykle często brudzą powierzchnię podłogi, z tej przyczyny ważne jest żeby na jej powierzchni nie tworzyły się za szybko plamy ani zacieki. Nawet w przypadku wylania zabarwionego napoju nie powstaną ślady, których nie będzie można usunąć. Dla osób, które cenią elegancję oraz luksus doskonałym wyborem może być gres szkliwiony. Może mieć wysoki połysk, jak również być wykończony na mat. Cudownie komponuje się z meblami które są nabłyszczone oraz akcentuje nowoczesny wygląd wnętrza.Idealnie pasuje do ogrzewania podłogowego. Nawet w przypadku częstego ogrzewania płytki się nie odkształcają oraz nie ulegają rozwarstwieniu. Dodatkowo są bardzo odporne na uszkodzenia typu mechanicznego i nawet jeśli ciężki przedmiot na nie spadnie, powstają jedynie mikrouszkodzenia, którenie są widoczne gołym okiem. Gres udostępnia zarazem ogromne możliwości dotyczące aranżacji. Dostępny jest w ogromnej ilości rodzajach oraz kolorach, dzięki temu stworzyć można wymyślne mozaiki z kilku barw gresu. Jednak jego dużą wadą jest przymus zrobienia dylatacji, w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu.

Zanim położymy upatrzoną przez nas podłogę, musimy zadbać o równą posadzkę. Istnieje mnóstwo sposobów, które sprawią, że będzie ona także cudownie się prezentować. Posadzka potrafi już być ostatnią warstwą na którą będzie układana zakupiona przez nas podłoga. Wtedy powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonych majstrów, którzy samodzielnie dokonają jej wylewki oraz złapania poziomu. Istnieje zarazem możliwość kupienia posadzki samopoziomującej. Jednak wiąże się to ze zdecydowanie większymi kosztami. Aktualnie coraz więcej osób wybiera posadzki, które posiadają charakter dekoracyjny. Tutaj zauważyć można całe mnóstwo możliwości. Interesującym rozwiązaniem stosowanym coraz bardziej powszechnie, są posadzki bezspoinowe, które zrobione są z zaprawy cementowej. Tworzą one podłogi, które idealnie pasują do modnego od pewnego czasu industrialnego stylu. Bardzo zalecane są również posadzki mozaikowe, które tworzą niewielkie elementy z kamienia. Te elementy, są one na ogół wielobarwne oraz tworzą coś na kształt mozaiki. Sprawdzą się dla osób które preferują niebanalne rozwiązania oraz oryginalność. Do hal a także magazynów idealnie sprawdzają się przemysłowe, które są bardzo bardzo trwałe. Taka posadzka musi wytrzymać mnóstwo obciążeń. Jest ona odporna na otarcia mechaniczne. Może być wykonana zarówno w wersji gładkiej jak i antypoślizgowej, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Tego typu posadzka wykonana jest na ogół z betonu bądź żelbetonu, który gwarantuje jej trwałość oraz odporność na długie lata. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych między innymi na wilgoć.