Decydując się na podłogę do własnego domu należy rozważyć wiele czynników. Podłoga jest jednym z najistotniejszych elementów wykończenia wnętrza. Musi ona doskonale się prezentować, izolować a dodatkowo pasować do wybranego w naszym wypadku wystroju. Nie należy dodatkowo nie uwzględnić kwestii jej funkcjonalności. Należy zdecydować się na taką która będzie spełniała nasze oczekiwania pod każdym kątem.

Ostatnimi czasy najmodniejsze były panele kładzione na podłogę. Mimo, że dość dobrze się prezentują nie są trwałe i mogą szybko ulec degradacji. Panele odklejają się pod wpływem wilgoci, łatwo się rozwarstwiają. Mimo wszystko łatwo się zarysowują, np. w sytuacji gdy mamy w domu zwierzęta albo krzesła krzesła bez ochraniaczy. Mimo to, że wykonawcy starają się wytwarzać coraz lepsze rzeczy, które ponadto są laminowane i nabłyszczane, coraz więcej ludzi rezygnuje z paneli na rzecz płytek podłogowych. Mnogość form i wielkości powoduje, że dość prosto je dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. To również świetna możliwość dla osób zapracowanych, gdyż nie muszą oni tracić sporo chwil na częste zmywanie podłóg. Sprawdzą się również u tych, którzy przemieszczają się po domu w butach eleganckich. Trwałość i niezawodność tego materiału, sprawia, że wciąż mają coraz więcej swoich zwolenników. Do domu w typie nowoczesnym a także stylizowanym świetny będzie gres podłogowy. Większe płytki w formie kwadratu oraz świetlista powierzchnia perfekcyjnie komponują się z nowoczesnymi liniami mebli, odbijają także refleksy słoneczne i sprawiają, że wnętrza są jaśniejsze. Nadają pomieszczeniom iście królewskiego charakteru. Trzeba dodać, że nie będą dobre dla rodzin z dziećmi, gdyż dosyć trudno utrzymać ich blask i doskonały wygląd. Ta opcja nie jest również zalecana w przypadku małych mieszkań, które przytłoczą. Do przestronnych pokoi będę świetne. Jeśli zależy nam na funkcjonalności przy ładnym wyglądzie, a dodatkowo zarządzamy dość dużym budżetem, warto wówczas zdecydować się na podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa odporna jest na zarysowania oraz nie osadza się na niej kurz, albo też brud. Wielość wzorów i kolorów, powoduje, że podczas podejmowania decyzji ogranicza nas tylko imaginacja. Ciekawą nowością są podłogi żywiczne 3D, które doskonałe będą tak samo w dużym pokoju, jak i w łazience, gdyż nie pochłaniają wilgoci.

Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami firm lub magazynów i myślimy nad właściwym rodzajem posadzki można zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też po prostu betonową. Może być ona pokryta okładziną np. z płytek, czy też żywicą epoksydową. Każdy z tych zabiegów sprawia, że posadzka przemysłowa jest bardzo wytrzymała na różne czynniki, nie nasiąka płynami a także cechuje ją ogromna odporność na naprężenia. Istnieje możliwość wykonania jej wersji gładkiej albo też antypoślizgowej, co dodatkowo jest gwarantem bezpieczeństwa. Taki decyzja gwarantuje nam niezniszczalność i niezawodność na lata. Jest również opcję wykonania posadzki gipsowej, która ma niską cenę, jednak tu trzeba zaznaczyć, że nie jest trwała. W przypadku budynków do wykorzystania publicznego, warto wybrać posadzki epoksydowe, które stanowią ozdobę samą w sobie, bądź takie wykonane z zaprawy. Można je przykryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek opłaca się zdecydować się na specjalistów, którzy zadbają o doskonale wykonaną pracę.